kosmetyki do włosów

Żel czy pianka do włosów? Który produkt stylizacyjny wybrać?

żel do włosów

Układanie włosów wedle swoich upodobań nie zawsze jest proste, a niekiedy nawet wydaje się niemożliwe. Dotyczy to praktycznie każdego rodzaju fryzury, od kręconych loków, przez artystyczny nieład, po wygładzone i wyrównane włosy. Dlatego też ludzie tak często sięgają po produkty stylizacyjne, które odpowiednio użyte pozwalają ułożyć włosy niemalże w dowolny sposób. Najpopularniejszymi tego typu specyfikami są żele i pianki do włosów, jednak wiele osób nie wie, który z tych dwóch produktów najlepiej spełni ich oczekiwania.

Pianka do włosów – czym się charakteryzuje?

Pianka stylizacyjna to produkt, którego głównym celem jest zwiększenie objętości i pogrubienie włosów. Czyni to ją specyfikiem idealnym do robienia loków lub podkreślania naturalnego kręcenia włosów. Niestety nie stabilizuje ona fryzury tak dobrze jak żel lub lakier, ale za to ma cały szereg innych właściwości ochronnych. Nie tylko broni włosy przed działaniem promieni słonecznych, wysokich temperatur, czy nawet nadmiernym wypadaniem, ale również zapobiega ich puszeniu się, jak i elektryzowaniu. Wszystkie te cechy sprawiają, że włosy kręcone z pomocą pianki do włosów są zwiewne, elastyczne i przez cały czas zachowują swój urok.

Żel do włosów i jego właściwości

Z kolei jeżeli komuś zależy na stabilnej fryzurze, której nie zniszczy nawet największy huragan, powinien on zdecydować się i kupić żel do włosów tutaj. Żele pozwalają na ułożenie włosów wedle uznania, jednocześnie skutecznie stabilizując wykonaną fryzurę. W zależności od tego jak użyje się żelu włosy można podnieść, zaczesać, przylizać, a nawet nadać fryzurze bardziej abstrakcyjnych kształtów. Większość żelów do włosów dostępna jest w pięciu różnych stopniach utrwalania, dzięki czemu styliści zawsze mogą zachować idealną równowagę między zwiewnością a stabilnością włosów w zależności od wykonywanej fryzury. Co więcej większość żelów nadaje włosom estetycznego połysku.

Który produkt stylizacyjny wybrać?

Żel, czy może jednak piankę do włosów? Oczywiście wszystko zależy tu od indywidualnych potrzeb, jednak przyjmuje się, że osoby o kręconych, cienkich lub długich włosach powinny stosować pianki stylizacyjne. Analogicznie te o krótszych fryzurach i zainteresowane ich prostym, stabilnym ułożeniem zwykle stawiają na żele do włosów. Są jednak osoby, które działają wbrew tym założeniom, wcierając żel w długie i roztargnione włosy lub układających krótką fryzurę z użyciem pianki.