kosmetyki do włosów

Maści i środki na trądzik – właściwości i działanie

maść na trądzik

Przeciwtrądzikowa maść do twarzy nie tylko zwalcza niedoskonałości, ale także nawilża skórę przez całe 24 godziny. Szybko się wchłania, nie pozostawiając lepkiej warstwy i nie zatykając porów. Maść na trądzik nie sprawi, że będziesz długo czekać na rezultaty. Wypróbuj ją, a zobaczysz, że Twoja twarz stanie się wyraźnie czysta, gładka i matowa w ciągu zaledwie 3 dni. Maść na trądzik jest odpowiednia dla wszystkich rodzajów skóry i jest niezwykle łatwy w użyciu.

Kto i kiedy powinien kupić maść na trądzik?

Środek na pryszcze jest niezbędny dla osób, u których zdiagnozowano trądzik – wieloczynnikowe zaburzenie pracy gruczołów łojowych i mieszków włosowych. Pojawienie się trądziku jest spowodowane różnymi czynnikami zewnętrznymi i wewnętrznymi:

  • Zwiększona funkcja i wzrost gruczołów łojowych;
  • Nieprawidłowe rogowacenie ujść mieszków włosowych;
  • Obecność mikroflory na powierzchni skóry i w mieszkach włosowych;
  • Reakcje zapalne w otaczających tkankach.

Trądzik występuje najczęściej u osób z nadmiernie przetłuszczającą się skórą. Nieprawidłowe wydzielanie łoju związane jest ze zmianami w regulacji proporcji androgenów i estrogenów. Te ostatnie są ważne w regulacji wydzielania sebum. Nawet małe dawki androgenów mogą tłumić duże dawki estrogenów. Oprócz androgenów i estrogenów wiele innych hormonów wiąże się z pokrewnymi białkami, wpływając na tworzenie i wydzielanie łoju.

maść na trądzik

Ale ten czynnik nie jest jedyną przyczyną powstawania trądziku. Uważa się, że jednym z nich jest obecność mikroflory na powierzchni skóry i w mieszkach włosowych. Corynebacterium acnes i Staphylococcus aureus wydzielają enzym lipazę (którego nagromadzenie powoduje hydrolizę łoju do wolnych kwasów tłuszczowych), powodując stan zapalny w mieszkach włosowych.