Zabiegi estetyczne

Nostril piercing – najważniejsze informacje

Nostril piercing – najważniejsze informacje

Czym jest nostril piercing? Czy metoda nostril boli? Jak dokładnie zakładany jest kolczyk nostril? Odpowiedzi na te pytania, znajdują się poniżej. 

Przekłuwanie płatka nosa 

Nostril piercing jest zabiegiem, który opiera się na przekłuwaniu płatka w nosie. Kolczyk może zostać umieszczony z lewej albo prawej strony nosa, trochę wyżej, albo niżej. Zaliczany jest do najbardziej rozpowszechnionych pośród osób, będących w różnym przedziale wiekowym. 

Jeżeli przekłuwanie będzie wykonane przez sprawnego i doświadczonego specjalistę, potrwa zaledwie parę chwil. Zabieg nie będzie zbyt bolesny. Warto jednakże mieć na uwadze, iż poddanie ocenie intensywności dolegliwości bólowych, to kwestia indywidualna. 

Jak długo trwa gojenie i jak należy dbać o rany? 

Proces gojenia trwa ok. 2-3 miesięcy. Na proces ten ma wpływ wiele czynników, dlatego zależnie od wybranej osoby, może być nieco krótszy lub dłuższy. Niezmienne są jednakże zasady związane z dbaniem o miejsca przekłucia: 

  • trzeba je regularnie czyścić, zgodnie ze wskazówkami osoby robiącej zabieg,
  • przynajmniej przez połowę czasu gojenia, lepiej będzie nie wyciągać w ogóle kolczyka. Taka kwestia, powinna zostać dokładnie omówiona z osobą, która założyła nam kolczyk,
  • podczas gojenia, lepiej jest zrezygnować z nałożenia kosmetyków kolorowych w okolicach miejsc nakłuwania, jak również z zastosowania środków do demakijażu, 
  • jeżeli w czasie tegoż procesu, pojawiać się będą niepokojące nas zmiany, trzeba bezwzględnie udać się do osoby, która wykonała przekucie i skorzystać z udzielonej przez nią pomocy. 

Osoby zainteresowane zakupem zachęcam do zapoznania się z ofertą pod adresem https://crazyneedles.pl/pl/menu/nostril-163