Zabiegi estetyczne

Kolczyki plugi – najważniejsze informacje

Ostatnimi czasy, bardzo modne stały się tak zwane kolczyki plugi, w przypadku których konieczne jest rozciąganie uszu. Jak wyglądają klasyczne plugi? Dlaczego plug piercing, powinien być przeprowadzany stopniowo?

Kolczyki plugi w wersji klasycznej

Zabudowany kolczyk tunel, to tak zwany plug (z języka angielskiego zatyczka). Na rynku online w sklepach takich jak Crazyneedles.pl, natrafimy także na plug do ucha w kształcie spirali albo rogów, które przebijają płatki uszu. W momencie, gdy plugi w większym rozmiarze okazują się być zbyt ciężkie, wtedy koniecznością będą tunele w wersji niezabudowanej. Tego typu kolczyki, mogą być cieliste – z daleka taki rodzaj piercingu prezentuje się niczym rozszerzony otwór w naszym ciele – lub jak każda inna biżuteria, posiadać różnorodne barwy. W sklepach znajdziemy również tunele ozdabiane za pomocą kamieni półszlachetnych. Kolczyki te, wykonane mogą być z kamieni, bambusa, bursztynu, rogu, tytanu, drewna, porcelany, silikonu, akrylu, jak i chirurgicznej stali.

Kolczyki plugi – jak powinno wyglądać rozciąganie uszu?

Większe kolczyki plugi, mogą prowadzić do konieczności rozpychania dziurek w uszach przy pomocy specjalistycznych urządzeń, tak zwanych rozpychaczy albo usunięcia chirurgicznego części ciała, przykładowo płatków uszu. Inny sposób, to zakładanie coraz to większych rozmiarów plugów. Zanim włożymy kolczyki do uszu, warto będzie natłuścić i nawilżyć płatki uszu za pomocą zwykłej oliwki albo wazeliny. Rozpychanie uszu do plugów to proces, który będzie trwał tym dłużej, im większy rozmiar mają mieć dziury w uszach.