Ochrona skóry Zabiegi estetyczne

Krem do depilacji miejsc intymnych – co zawiera i jak działa?

maszynka do depilacji

Depilacja miejsc intymnych nie musi być kłopotliwa, czy nieprzyjemna, wystarczy tylko użyć odpowiedniej metody, aby zrobić to szybko i bez bólu. Dlatego ostatnimi czasy konsumenci bardzo chętnie sięgają po kremy do depilacji miejsc intymnych, których stosowanie jest wygodne i w pełni bezpieczne. Warto zatem wiedzieć, co zawierają takie kremy i jak działają.

Krem do depilacji miejsc intymnych – skład

Przed zakupem danego kremu do depilacji należy dokładnie sprawdzić jego skład. Podstawowym składnikiem większości kremów do depilacji miejsc intymnych są różnego rodzaju kwasy oraz ich pochodne. Zadaniem tych kwasów jest rozpuszczenie keratyny, czyli białka, z którego zbudowane są włosy. Działanie kwasów jest bardzo silne, dlatego stosując krem do depilacji, trzeba ściśle przestrzegać zaleceń zawartych w instrukcji. Ponadto krem do golenia miejsc intymnych może zawierać także dodatki wspomagające takie jak mocznik oraz składniki łagodzące i nawilżające na przykład glicerynę, czy wyciąg z aloesu.

Bardzo ważne jest, aby przed użyciem danego kremu do depilacji sprawdzić najpierw, czy nie wywoła on reakcji alergicznej na skórze. W tym celu należy nałożyć niewielką ilość kremu na wybrane miejsce, następnie trzeba odczekać kilka minut i zweryfikować, jak skóra zareagowała na dany preparat.

Krem do depilacji miejsc intymnych – działanie

Dobry krem do depilacji miejsc intymnych zawiera specjalne związki chemiczne, które działają zmiękczająco na strukturę włosa, jednocześnie nie niszcząc samych cebulek. Stosowanie kremu do depilacji jest wygodne i bezbolesne, a efekty w zależności od indywidualnych predyspozycji mogą się utrzymywać nawet do tygodnia lub dwóch. Co więcej, kremy do golenia miejsc intymnych nie podrażniają skóry i jej nie wysuszają, dlatego stanowią dobrą alternatywę dla tradycyjnych maszynek do depilacji.

Zatem nie bez powodu kremy do depilacji miejsc intymnych cieszą się dużym zainteresowaniem wśród klientów. Jest to bowiem komfortowy i przede wszystkim skuteczny sposób na usunięcie włosów z nawet bardzo wrażliwych i trudno dostępnych miejsc.