Kosmetyki Ochrona skóry Porady

Czy warto stosować kosmetyki z serii Atoderm w przypadku skóry atopowej?

ochrona skóry atopowej

Skóra atopowa objawia się nadmierną suchością i podrażnieniem. Patologicznym zmianom zwykle towarzyszy świąd, który wpływa na dyskomfort pacjentów. Choroba może pojawiać się w bardzo wczesnym wieku, jak również dotyczyć osób dorosłych.

Czym jest atopowe zapalenie skóry?

Atopowe zapalenie skóry to choroba, która objawia się zaczerwienieniem, nadmiernym przesuszeniem oraz występowaniem zmian skórnych. AZS jest chorobą chroniczną, która nie jest zakaźna. Wraz z jej rozwojem mogą pojawiać się inne dolegliwości, w tym astma czy alergiczne zapalenie spojówek. Co ważne, niekorzystne objawy mogą nasilać się na skutek dużego stresu oraz braku odpowiedniej ilości snu. Warto podkreślić, że na skutek zmian skóra staje się przepuszczalna dla czynników drażniących wnikających do organizmu.     

Jakie mogą być przyczyny AZS?

Występowanie skóry atopowej może mieć podłoże genetyczne. Poza tym, jej pojawianie jest skorelowane z zaburzeniami pracy systemu odpornościowego, co przyczynia się do rozwoju stanów zapalnych. Mogą one również powstawać na skutek wnikania do organizmu roztoczy, pyłków czy chorobotwórczych bakterii. Egzema może się również pojawiać po ekspozycji na alergeny pokarmowe, w tym jaja lub mleko krowie, a także środki chemiczne, ciepło i nadmierne pocenie się.        

W jaki sposób można ograniczać występowanie niekorzystnych zmian?

Atoderm Bioderma - sklep Cocolita

Ogniska choroby można skutecznie ograniczać za pomocą miejscowych sterydów przeciwzapalnych. Co ważne, w tym wypadku konieczne jest również regularne stosowanie specjalistycznych preparatów, takich jak kosmetyki z serii Atoderm. Produkty Bioderma Atoderm skutecznie zmiękczają i nawilżają skórę oraz spawają, że odzyskuje ona swoje fizjologiczne właściwości. Co ważne, szeroka gama kosmetyków Atoderm Bioderma została stworzona z myślą o osobach borykających się z nadmierną suchością skóry i może być stosowana przez nie przez bardzo długi czas. Warto podkreślić, że stosowanie kosmetyków z serii Atoderm przynosi intensywne nawilżenie i odżywienie skóry atopowej, suchej i podrażnionej. W efekcie ich stosowania dochodzi do odbudowy naturalnej bariery ochronnej skóry oraz niwelowania uporczywego świądu.