Kosmetyki

Krem z kolagenem – jak wybrać odpowiedni?

aktywny kolagen w żelu

Jędrna, zdrowa i młodo wyglądająca skóra to marzenie każdej kobiety – dobór odpowiedniej pielęgnacji, która wzmocni i odbuduje naruszone tkanki pomoże w zachowaniu młodego wyglądu cery.

Kolagen – co to takiego?

Kolagen to białko fibrylarne, które w organizmie pełni rolę substancji  strukturalnej. Dzięki kolagenowi tkanki stają się odporne na rozciąganie, składnik ten odpowiada także za prawidłowe funkcjonowanie układu kostnego, przyczynia się również do poprawy sprawności mięśni. Warto pamiętać jednak o tym, że już około 25 roku życia produkcja kolagenu maleje, a u kobiet w okresie menopauzalnym spada aż o 30 % – odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne oraz dokładnie wyselekcjonowana suplementacja stanowią jedne z głównych metod przeciwdziałania szkodliwym skutkom ubytków kolagenu.  

Koniecznie trzeba pamiętać o tym, że do przedwczesnego zahamowania produkcji kolagenu może prowadzić niezdrowy tryb życia, brak ruchu, palenie papierosów czy systematyczne spożywanie nadmiernych ilości alkoholu. Spadek syntezy kolagenu może być spowodowany również różnego rodzaju zaburzeniami hormonalnymi, bardzo często towarzyszy on także niektórym chorobom.

Kolagen do twarzy – sprawdzony sposób na piękną cerę

Na stosowanie kolagenu na twarz powinny zdecydować się wszystkie osoby skarżące się na zauważalne i postępujące pogorszenie stanu cery. Kolagen na twarz z Cocolity pomoże przywrócić blask i młody wygląd skóry.  

Oprócz tego kolagen do twarzy w czystej postaci pozwala na przywrócenie jędrności skóry, przyczynia się także do odbudowania jej naruszonych struktur. Bardzo popularnym rozwiązaniem jest między innymi czysty kolagen rybi, który charakteryzuje łatwe wchłanianie oraz stosunkowo wysoka efektywność.  

Krem z kolagenem – jak wybrać odpowiedni?

Osoby, które decydują się na wzmocnienie skóry przy pomocy kosmetyków zawierających kolagen powinny zwrócić uwagę na kilka niezwykle istotnych czynników. Pierwszą ważną sprawą okaże się skład produktu, który powinien cechować się nie tylko wysoką skutecznością, ale również i bezpieczeństwem.

Krem z kolagenem, oprócz ujędrniania, powinien także dobrze odżywić i nawilżyć skórę, warto zadbać więc o to, by w jego składzie znalazły się substancje takie jak kwas hialuronowy, naturalne olejki, witaminy i minerały.