Kosmetyki

Działanie kwasu hialuronowego – właściwości i przeciwwskazania

serum z kwasem hialuronowym

O kwasie hialuronowym słyszał zapewne każdy. Jest to związek chemiczny, który znajduje się w każdym organizmie żywym i odpowiada za wiązanie wody. Niedobory kwasu hialuronowego mogą prowadzić do znacznie szybszego powstawania zmarszczek.

Działanie kwasu hialuronowego

serum z kwasem hialuronowym

W sklepach można znaleźć kremy i sera z kwasem hialuronowym. Ich głównym zadaniem jest odpowiednie nawilżenie skóry, a dodatkowo zniwelowanie zmarszczek. Wszystkie kosmetyki z kwasem hialuronowym spowalniają procesy starzenia, dlatego tak chętnie są stosowane w zabiegach medycyny estetycznej. Dodatkowo kwas hialuronowy doskonale sprawdza się jako składnik produktów do włosów, żeli do kąpieli czy balsamów. Wiele pań stosuje ten związek chemiczny, wstrzykując go do własnych kosmetyków. Dobroczynnie wpływa także na gojenie ran czy redukcję blizn, dlatego w kosmetykach dermatologicznych także można go znaleźć.

Krem z kwasem hialuronowym – dla kogo jest polecany?

Kremy z kwasem hialuronowym są polecane praktycznie wszystkim. Jest to substancja, która stosowana jest z powodzeniem od wielu lat i przynosi doskonałe efekty. Przede wszystkim stosując krem z kwasem hialuronowym, można szybko zniwelować niewielkie zmarszczki. Skóra staje się odżywiona i nawilżona. Dostępne są produkty odpowiednie dla osób w każdym wielu. Kremy mogą być stosowane na dzień i na noc.

Serum z kwasem hialuronowym

Oprócz kremu warto także stosować serum z Cocolita.pl, które silnie nawilża i doskonale sprawdza się u osób z odwodnioną i przesuszoną cerą. Również jest to kosmetyk odpowiedni dla cery trądzikowej, tłustej i naczynkowej. Ważna jest odpowiednia aplikacja serum, które musi być nałożone zaraz po umyciu twarzy na wilgotną skórę. Na nałożone serum należy od razu wmasować krem lub olejek, które dopełnią pielęgnację i odpowiednio nawilżą naskórek.

Przeciwwskazania do stosowania kwasu hialuronowego

Dobroczynne działanie kwasu hialuronowego jest niezaprzeczalne, ale są pewne przeciwwskazania, na które należy zwrócić uwagę. Przede wszystkim kobiety w ciąży i karmiące powinny unikać tego składnika. Dodatkowo alergicy powinni sprawdzić, czy czasem nie są uczuleni na kwas hialuronowy.