Kosmetyki

Odżywka do paznokci do zadań specjalnych

Odżywki do paznokci to produkty, które mogą wykazywać różnorodne działanie, w tym ochronne, wzmacniające lub ograniczające przebarwienia.

Jaką odżywkę warto stosować w przypadku paznokci po hybrydzie?

Odżywka do paznokci po hybrydzie powinna powodować ich wzmocnienie. Należy pamiętać, że częste stosowanie utwardzonego za pomocą lampy UV lakieru może pogarszać kondycję paznokci. W przypadku tego rodzaju zdobienia zalecane jest wykonywanie przerwy, w czasie której możliwa jest regeneracja płytki paznokcia. Warto również pamiętać o tym, że w efekcie nadużywania tego rodzaju zdobienia paznokcie stawać się mogą łamliwe. Dość często dochodzi również do ich rozdwajania.

W jaki sposób można wzmocnić paznokcie osłabione do hybrydzie?

Osłabione paznokcie można skutecznie wzmocnić stosując dobrej jakości odżywkę. Godna polecenia odżywka do paznokci (https://www.manada.pl/odzywki-do-paznokci) po hybrydzie powinna skutecznie je nawilżać i uelastyczniać. Poza tym, musi ona wpływać na ich wzmocnienie oraz ograniczenie nadmiernej kruchości.

Jakie składniki powinny znaleźć się w dobrej odżywce do paznokci?

W składzie wysokogatunkowego produktu powinien znaleźć się między innymi olej jojoba, a także ekstrakt z aloesu, pantenol oraz witaminy A, E i F. Poza tym, kosmetyki tego rodzaju mogą zawierać również bisabolol i clotrimazol.

Jaką odżywkę warto stosować w przypadku paznokci łamliwych i rozdwajających się?

W przypadku tego rodzaju dolegliwości warto sięgać do produkty zawierające w swoim składzie kompleksy witamin. Witamina B7 utwardza płytkę paznokcia, witamina C działa ochronnie i odżywczo, witamina E nawilża płytkę, zaś witamina F powoduje jej wzmocnienie. W składzie godnego polecenia kosmetyku powinna również występować kreatyna, a także wapń, krzem, magnez oraz żelazo.

Jaka odżywka przyspieszy wzrost paznokci?

W tym wypadku warto sięgać po produkty z ceramidami. Godna polecenia odżywka powinna również zawierać naturalne antyutleniacze, minerały morskie oraz ekstrakty pozyskiwane z alg. W składzie wysokogatunkowych wyrobów znaleźć się również powinny witaminy A, C i E.

Czy odżywka do paznokci może być stosowana przez kobiety w ciąży?

Dobrej jakości odżywki do paznokci pozbawione są substancji drażniących, które mogłyby powodować reakcje uczuleniowe i zmiany skórne czy przebarwienia na płytkach paznokci. Mogą być one zatem stosowane przez kobiety ciężarne. Wybierając odpowiedni produkt w aptece lub w drogerii warto skorzystać z profesjonalnej pomocy obsługi, która dobierze idealny produkt do danego problemu oraz uwzględni odmienny stan klientki.