Kosmetyki

Krem CC czy BB? Czym się różnią?

lumene cc

W ostatnich latach kremy CC cieszą się rosnącą popularnością. Z powodzeniem wypierają z rynku poprzedni hit, czyli kremy BB. Jaka jest pomiędzy nimi różnica? Co sprawia, że krem CC jest tak często wybierany, że BB pomału przechodzi do lamusa?

Rozwinięcie skrótu

Nazwę kremów BB można przetłumaczyć jako Blemish Balm albo Beauty Balm. To kosmetyki z koreańskim rodowodem, które właśnie na teranie Azji odniosły spektakularny sukces. Obecnie są one dostępne i dość powszechnie używane na całym świecie. Krem BB to połączenie podkładu z kremem nawilżającym. To umożliwia osiągnięcie świetnych efektów. Jednak kosmetyki Lumene CC to coś więcej. Ich nazwę można rozwinąć jako Color Control Cream albo Color Correction Cream. Oznacza to, że są one kremem BB, ale wzbogaconym o dodatek korektora. To właśnie dzięki temu kremy CC lepiej kryją niedoskonałości i wyrównują koloryt skóry. Przy okazji też ją rozświetlają.

lumene cc

Więcej funkcji to mniej problemów

Podkłady Lumene CC mogą zastąpić krem nawilżający, podkład koloryzujący i korektor. Dzięki temu, zamiast trzech oddzielnych kosmetyków można używać jednego. To zdecydowanie skraca czas wykonania makijażu. Warto wspomnieć, że w przypadku, gdy pełen makijaż nie jest potrzebny, wystarczy rano zaaplikować niewielką ilość kremu CC na oczyszczoną skórę twarzy… i tyle. Taki zabieg to tylko kilka minut, a jego efektem będzie skorygowana cera bez widocznych przebarwień i cieni pod oczami. Seria Lumene CC wyróżnia się także tym, że jej odcienie świetnie dopasowują się do naturalnego kolorytu skóry. Wtapiają się w niego, co sprawia, że granica pomiędzy użytym kosmetykiem a skórą bez niego jest niemal niewidoczna. Łatwo jest ją rozetrzeć i sprawić, by rzeczywiście nie było efektu maski. Do tego też warto dodać, że łatwość w dobraniu odcieniu podkładu daje najbardziej naturalne efekty. Nie sposób tego przecenić, bo chyba każdy wie, jak nieestetycznie prezentuje się zbyt ciemny podkład lub zbyt jasny, który w takim wypadku nie ma wystarczającego krycia.