Paznokcie

Pyłek do paznokci jako urozmaicenie stylizacji

Pyłek do paznokci jako urozmaicenie stylizacji

W ostatnim czasie na popularności zyskały stylizacje paznokci z odrobiną szaleństwa. Szeroka gama kolorów, przeróżne wzory oraz liczne pyłki do paznokci sprawiają, że manicure nabiera charakteru i przyciąga wzrok. Zwłaszcza te ostatnie, czyli różnego rodzaju pyłki do paznokci zostały pokochane zarówno przez stylistyki paznokci jak i klientki. Zdobienia z użyciem tych magicznych proszków to prawdziwe dzieła sztuki. 

Prostota aplikacji

Pyłki na paznokcie, mimo tego, że dają niesamowite efekty są niemal dziecinnie proste w aplikacji na paznokieć. Najpierw należy przygotować paznokieć tak jak zawsze do manicure hybrydowego oraz nałożyć przynajmniej jedną warstwę lakieru. Kolejne kroki zależą od tego, jaki pyłek do paznokci wybierzemy i jaki efekt chcemy uzyskać. Istnieją 3 sposoby aplikacji pyłków:

  • wcieranie w warstwę dyspersyjną, czyli w lepką warstwę lakieru hybrydowego. Tak wtarty pyłek należy zabezpieczyć warstwą top’u i utwardzić.
  • wcieranie w dry top, czyli nakładanie pyłku na utwardzony, tzw. suchy top. Na sam koniec należy nałożyć warstwę top coat’u, aby zabezpieczyć zdobienie.
  • posypanie na mokro przed utwardzeniem lakieru, czyli po aplikacji lakieru hybrydowego posypujemy paznokieć pyłkiem i utwardzamy całość w lampie. 

Warto dodać, że do aplikacji pyłków na paznokcie należy korzystać ze specjalnych aplikatorów przypominających pacynki lub aplikować pyłek palcem w celu uzyskania najlepszych efektów. Nadmiar pyłku można usunąć miękkim pędzlem.

pyłek do paznokci fioletowy

Rodzaje pyłków do paznokci

Popularność pyłków do paznokci stale rośnie, a na rynku przybywa co raz to nowszych rodzajów. Jeden z najpopularniejszych wydaje się być pyłek do paznokci z efektem syrenki. Ten uwielbiany przez kobiety pyłek zapewnia niesamowity efekt, gdzie paznokcie mienią się różnymi kolorami w zależności od kąta padania światła. Nadaje się do każdego koloru paznokci i będzie pasował nawet do eleganckich stylizacji. Jest zarazem delikatny, ale też przyciągający wzrok.

Kolejnym popularnym pyłkiem jest bez wątpienia efekt lustra. Pyłek tworzy na paznokciach efekt tafli lustra. Najbardziej popularnym kolorem bazowym do tego pyłku jest biały, gdyż pozwala na uzyskanie głębi efektu, jednak często wybierane są także kolorowe, lustrzane paznokcie.

Podsumowując, pyłek do paznokci to możliwość niepowtarzalnego zdobienia paznokci. Mnogość rodzajów pyłków w połączeniu z szerokim wachlarzem kolorów lakierów hybrydowych pozwala na uzyskanie eleganckich, przyciągających uwagę i zachwycających błyskiem stylizacji paznokci. Pyłki mogą być stosowane zarówno na wszystkie paznokcie jak też tylko na jednym lub kilku palcach na dłoni jako mały, biżuteryjny dodatek.