Paznokcie

Żele do zdobień – jak z nich korzystać?

żele do zdobień

Wykonywanie manicure hybrydowego czy klasycznego na przestrzeni lat przeszło przez wiele zmian. Okazuje się, że co chwila w dalszym ciągu pojawiają się nowe techniki i akcesoria, które pomagają nam wykonywać na płytce paznokcia prawdziwe dzieła sztuki. Z pewnością jednym z takich gadżetów, są żele do zdobień. To właśnie dzięki nim możemy wykreować na naszych paznokciach dosłownie wszystko to, na co mamy tak naprawdę ochotę. Warto jednak wiedzieć, że kluczem do sukcesu jest odpowiednia aplikacja. Jak więc można nakładać żele do zdobień?

Żele do zdobień- nakładać na utwardzoną czy wilgotną hybrydę?

Nie da się ukryć, że żel do zdobień jest wyjątkowym gadżetem w absolutnie każdym salonie kosmetycznym. To właśnie żele do zdobień paznokci pomagają stylistce spełnić oczekiwania swoich klientek i wykonać na ich paznokci manicure z prawdziwego zdarzenia. Niemniej jednak pojawia się odwieczny dylemat dotyczący tego, jak żele do zdobień rzeczywiście powinny być aplikowane. Podstawową kwestią jest to, czy nakładać je na utwardzony czy na jeszczem mokry lakier hybrydowy. Otóż warto pamiętać, że:

  • żele do zdobień paznokci zawsze powinny być nałożone na już utwardzony lakier hybrydowy;
  • żel do zdobień musi zostać nałożony na paznokcie zanim zostaną one pokryte top coatem;
  • żel do zdobień musi zostać pokryty top coatem w następnej kolejności, a finalnie powinien on zostać utwardzony w lampie.

Nakładając w ten sposób żele do zdobień paznokci będzie można zadbać o ich efektywny wygląd, a także zapewnić wyjątkową trwałość wykonanego zdobienia. Można skorzystać także z suchego top coatu, który nie pozostawia po sobie lepkiej warstwy. Będzie to również skuteczne rozwiązanie. 

Jakim pędzlem nakładać żele do zdobień paznokci?

Żele do zdobień paznokci powinny być nakładane pędzlami do manicure i co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości. Jednocześnie pojawia się pytanie, jakie pędzle sprawdzą się w tym przypadku najlepiej? Otóż śmiało można powiedzieć, że żele do zdobień powinny być nakładane pędzlem, który nie gubi włosia. Dzięki temu z całą pewnością nie zniszczy on efektu końcowego. Co do rozmiaru pędzla, to wszystko zależy już od tego, jaki rodzaj zdobień jest wykonywany. Okazuje się, że żele do zdobień paznokci można nakładać cienkim i szpiczastym pędzelkiem w momencie, kiedy chcemy wykonać maksymalnie precyzyjne linie lub dekoracje, ale także można wykorzystać pędzle, które są skośnie ścięte. Pamiętajmy, że w tym wypadku wszystko zależy do tego, jak dokładne mają być zdobienia.