Paznokcie

Co wyróżnia lakiery kauczukowe?

lakiery kauczukowe

Każda stylistka paznokci doskonale wie, że w jej pracy najważniejsze są profesjonalne materiały i narzędzia, za pomocą których może ona stworzyć na paznokciach klientki jej wymarzoną stylizację. Warto jednak zauważyć, że choć lakiery wydają się być całkiem oczywistym wyborem, to jednak nie tak dawno na kosmetycznym rynku pojawiły się lakiery kauczukowe, a także bazy kauczukowe do paznokci. Jedne stylistki z pewnością je pokochają, drugie zaś niekoniecznie. Niemniej jednak co takie lakiery kauczukowe wyróżnia?

Lakiery kauczukowe a zamaskowanie niedoskonałości płytki paznokcia

Kauczukowe lakiery do paznokci z momentem w którym pojawiły się one na rynku kosmetycznym, bardzo szybko zyskały sobie popularność i uznanie większego grona stylistek paznokci. Tak naprawdę, lakiery kauczukowe nakłada się bardzo podobnie co do tradycyjnych hybryd, choć ich konsystencja jest nieco bardziej gęstsza i niejednokrotnie mogą one wymagać jeszcze większej precyzji przy aplikacji. Jednocześnie kauczukowe lakiery do paznokci sprawiają, że:

  • płytka paznokcia została pokryta dodatkową warstwą ochronną;
  • stylistka za pomocą jednej warstwy takiego lakieru może skutecznie wyrównać nierówności płytki paznokcia;
  • lakiery kauczukowe można stosować nawet w przypadku mechanicznych uszkodzeń paznokci.

Jak więc widać, zarówno bazy kauczukowe jak i lakiery kauczukowe stają się nie tylko sposobem na wykonanie perfekcyjnego manicure. Mogą one bowiem skutecznie wyrównać płytkę paznokcia i zamaskować drobne uszkodzenia mechaniczne. W ten sposób całe wykonanie manicure staje się o wiele łatwiejsze, gdyż stylistka paznokci nie musi już za pomocą żelu lub akrylu nadbudowywać płytki paznokcia i poddawać go wielokrotnemu utwardzaniu w lampie.

Lakiery kauczukowe i ich wyjątkowa trwałość

Kauczukowe lakiery do paznokci oraz bazy kauczukowe mają jeszcze jedną, niekwestionowaną zaletę. Mowa tu przede wszystkim o ich wyjątkowej trwałości. Takie lakiery kauczukowe są wstanie przetrwać nawet najtrudniejsze warunki i wykazują się nawet odpornością na uszkodzenia mechaniczne i wszelakie pęknięcia. Wobec tego wykonanie manicure takimi lakierami nie tylko staje się o wiele prostsze i bardziej efektywne, ale co najważniejsze, takie lakiery kauczukowe znacznie zwiększają trwałość samego manicure. Właśnie z tego powodu, warto chociażby spróbować z nimi pracować. Oczywiście trzeba będzie się przyzwyczaić do nieco bardziej gęstej konsystencji, jednak aplikacja nie powinna być wyjątkowym utrudnieniem dla żadnej ze stylistek.