Zabiegi estetyczne

Ciekawy sposób na zakolczykowanie

microdermal

Piercing microdermal to bardzo ciekawa propozycja dla wszystkich osób, które myślą o umieszczeniu kolczyka w swoim ciele – w oryginalny sposób. No cóż, nie ma się co oszukiwać, ale zwykłe kolczyki w uszach nie są już tak modne. Są one ładne, stylowe, ale kolczyk microdermal w tym przypadku może okazać się jeszcze ciekawszą propozycją.

Kolczyk w ciele

microdermal
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Mówiąc wprost – micodermal kolczyk zostaje umieszczony bezpośrednio pod skórą. Bezpośrednio pod skórą zostaje umiejscowiona specjalna podstawka. To właśnie do niej przykręcany jest sam kolczyk. Może brzmi to trochę brutalnie, ale trzeba być świadomym tego, że ma się do czynienia z najmniej bolesną formą przebicia. Warto wiedzieć, że dla bezpieczeństwa wykonuje się w ciele całkiem otwór o całkiem sporej średnicy. Tylko dzięki temu można mieć pewność co do tego, że kolczyk microdermal będzie w stanie lepiej utrzymać się w skórze, bez obaw o to, że wypadnie gdzieś on niepostrzeżenie.

O czym nie można zapomnieć?

Microdermal ma ogrom zalet. Jedną z nich jest możliwość umieszczenia w ciele różnego rodzaju nakrętek. Do wyboru jest ich naprawdę ogrom. Zanim jednak nakrętki zostaną zmienione, trzeba pamiętać o tym, że rana musi się całkowicie zagoić. Należy stosować się do wszystkich zaleceń piercera, który powie, kiedy będzie można dokonać zamiany. Wcześniej nie ma co nawet myśleć o takim działaniu. Tym bardziej że może dojść do zaognienia. Po samym przebiciu skóry, należy pamiętać o tym, aby wyposażyć się w odpowiednie środki do dezynfekcji.