Kosmetyki Porady

Olejki do brody – krótki przewodnik

mężczyzna z zadbaną brodą

Wielu mężczyzn zastanawia się czy warto używać olejku do brody. Niektórzy zadają sobie pytanie po co właściwie to robić? Nie podlega dyskusji fakt, że olejek do brody to podstawowy kosmetyk do pielęgnacji i znacząco wpływa na jej wygląd. Mężczyzna, który używa olejku będzie mógł poszczycić się niezwykle zadbaną i efektowną brodą.

Dlaczego olejek do brody jest tak istotny?

Olejki pełnią kilka ważnych funkcji. Najważniejszą z nich jest odżywienie samego zarostu, jak i skóry znajdującej się pod nim. Olej sprawi, że skóra będzie dobrze odżywiona i nawilżona. W niepamięć odejdą problemy skórne, takie jak podrażnienia, nadmierne łuszczenie się, czy swędzenie. Dobrze dobrany preparat będzie chronił skórę przed promieniami słonecznymi, mrozem, wiatrem oraz szkodliwymi pyłami znajdującymi się w powietrzu.

Inną, ale jakże ważną, rolą olejków do brody jest utrzymanie estetycznego wyglądu zarostu. Broda otrzyma należny jej połysk. Preparat pomoże wydobyć kolor, nada jej sprężystości i miękkości. Regularne stosowanie olejków sprawi, że rozczesywanie i stylizowanie brody będzie o wiele łatwiejsze. Niezwykle ważną funkcją olejków jest to, że doskonale przewodzą zapachy. Dzięki temu broda będzie przyjemnie pachnieć i nie przesiąknie zapachem, np. jedzenia.

Jak wybrać odpowiedni olejek do brody?

Wiele osób przy wyborze olejku do brody kieruje się jedynie zapachem. Zapach jest, oczywiście, niezwykle ważny. Najważniejszy jednak jest skład preparatu. Warto dobierać takie produkty, które w składzie posiadają olej roślinny i witaminę E. Dzięki temu zarówno broda, jak i skóra pod nią będą doskonale nawilżone. Co więcej, substancje zawarte w tych składnikach będą przenikać wgłąb skóry. Istotna jest też zawartość kwasów tłuszczowych w preparacie. Proporcje między składnikami muszą być zachowane, aby preparat mógł działać kompleksowo.

Kiedy stosować olejek?

Wiele zależy od tego w jakim stanie jest zarost i skóra. Osoby, które posiadają suchą skórę i skłonną do podrażnień będą musiały używać oleju częściej niż te, których skóra jest tłusta i wydziela dużo sebum. Częsta aplikacja olejków jest niezbędna w przypadku tych, których broda jest zniszczona, a włosy, na przykład, połamane. Eksperci zalecają, aby przygodę z olejkami do brody rozpocząć od nakładania ich raz dziennie, bezpośrednio po porannej kąpieli. Być może okaże się to wystarczające, a jeśli nie, to broda z pewnością da o tym znać.