Paznokcie

Czym są lakiery glow in the dark?

lakiery świecące w ciemności

Hybrydowe zdobienie paznokci jest dziś jednym z tych, które wybiera się najczęściej. Profesjonalne nakładanie potrzebnych warstw produktów, dobre lampy i akcesoria ułatwiające skuteczne przygotowanie płytki są tutaj kluczowe. Warto wiedzieć, że od dobrych kilku lat na rynku występuje lakier glow in the dark, który doskonale sprawdzi się nie tylko w karnawale.

Jakie właściwości posiadają lakiery świecące w ciemności?

Lakiery świecące w ciemności marki Makear posiadają w składzie pył fluorescencyjny. Jest przezroczysty w świetle dziennym, jednak po przejściu do ciemnego pomieszczenia pomalowana nim płytka świeci przez dobrych kilka minut. Efekt te uzyskuje się także dzięki lakierom hybrydowym fluo, które nakłada się w dokładnie ten sam sposób, co tradycyjne lakiery hybrydowe. 

Jaki powinien być dobry lakier fluorescencyjny?

Dobry lakier hybrydowy świecący w ciemności powinien łatwy w nakładaniu. Ponadto nie powinien pękać ani kruszyć się już po utwardzeniu. Warto też, by był na tyle elastyczny, aby dobrze współistnieć z płytką paznokcia. Oprócz tego powinien:

  • mieć dużą przyczepność,
  • być dobrze napigmentowany,
  • mieć średniogęstą formułę,
  • mieć płaski, średnioszeroki pędzelek.

Dzięki tym właściwościom zakupiony lakier będzie się prezentował nienagannie, nawet jeśli zostanie nałożony w domowych warunkach.

Czy lakier świecący w ciemności można nakładać tylko na płytkę?

Nie. Dobry, hybrydowy lakier glow in the dark jest odpowiedni również jako główna warstwa manicure’u akrylowego lub żelowego. Ze względu na swoją konsystencję, doskonale współgra z twardą powierzchnią, a po utwardzeniu nie rozwarstwia się ani nie pęka. Warto również mieć na uwadze, że tego rodzaju lakiery są przeznaczone nawet dla osób z bardzo wrażliwą płytką paznokci. To trwały, mocny lakier, który dobrze nałożony utrzyma się na paznokciach nawet 5 tygodni.

Stosowanie dobrze dobranych, zdobiących lakierów hybrydowych wiąże się z potrzebą posiadania w domu odpowiedniego zestawu akcesoriów. Czasami jednak warto, mimo wszystko oddać się w ręce profesjonalnej kosmetyczki.