Akcesoria

Kolczyki w uszach – jak zrobić to bezpiecznie

kolczyk do ucha

Kolczyki w różnych częściach ciała są znane już od wieków. Zawsze miały podkreślać styl oryginalność ale i również ich posiadacze zabiegiem przekłucia uszu chcieli uchodzić za kanon piękna. Należy jednak pamiętać, że przy piercingu trzeba zachować maksymalne bezpieczeństwo. Dlatego też zabiegi należy wykonywać tylko u osób, które posiadają ważne kwalifikacje. 

Kolczyki nie tylko w uszach 

Atrybuty pod postacią kolczyków to nie tylko kolczyki w uchu. W obecnych czasach ozdabiać można dosłownie wszystko: pępek, nos, brwi czy inne elementy ciała.  Od zawsze takie zabiegi miały dodawać charakteru i pazura posiadaczom ozdób na ciele. Osoby zdecydowane na piercing powinny pamiętać o zachowaniu zasad bezpieczeństwa i higieny podczas wykonywania zabiegu. Należy zawsze takie zabiegi robić w profesjonalnych salonach. Dużą uwagę powinno również poświęcić się materiałom, z którego zbudowany jest kolczyk. Piercing ucha to zabieg praktycznie bezbolesny, jednak pierwsze kolczyki w świeżej rance powinny być wykonane ze złota lub stali chirurgicznej co pozwoli na zniwelowanie powikłań po przekłuwaniu ucha.

złoty kolczyk do uszu

Jakie wybrać pierwsze kolczyki?

Nowe kolczyki w uszach muszą być wykonane z materiału, który nie uczula. Jak ognia powinno się unikać niklu. Dobrym rozwiązaniem będzie tytan lub stal chirurgiczna. Kolczyki do uszu na świeżej rance wykonane z byle jakiego materiału mogą pozostawić po sobie bardzo nieprzyjemne skutki. Jako kolczyki do ucha bezpośrednio po przekłuciu najlepiej, żeby były ze szczerego złota. Dzięki temu można uniknąć uczulenia i babrania się ranki.