Zabiegi estetyczne

Czy warto nosić kolczyki ze stali chirurgicznej?

kolczyki ze stali chirurgicznej

W ostatnich latach popularność biżuterii wykonanej ze stali chirurgicznej znacząco wzrosła. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ taka biżuteria jest nie tylko różnorodna i estetyczna, ale również tania, a przy tym ryzyko uczulenia na nią jest naprawdę niewielkie.

Co warto wiedzieć o biżuterii ze stali chirurgicznej?

Kolczyki ze stali chirurgicznej do przekłuwania uszu wykonywane są w większości przypadków z takich samych materiałów jak narzędzia chirurgiczne. Warto wiedzieć, że taka stal dzielona jest na różne kategorie mające między innymi na względzie jej trwałość, w związku z czym jest to materiał pozwalający na wykonywanie zarówno prostych, jak i bardziej fantazyjnych wyrobów biżuteryjnych. To najbezpieczniejszy wybór dla osób przykuwających uszy po raz pierwszy – stal chirurgiczna nie będzie wywoływała zakażenia świeżych ran. Więcej znajdziesz na : https://crazyneedles.pl/pl/menu/stal-chirurgiczna-226

Dlaczego stal chirurgiczna to idealny materiał na biżuterię? 

Dlaczego warto nosić kolczyki ze stali chirurgicznej, a także inne elementy biżuterii wykonane z tego materiału? Przede wszystkim stal chirurgiczna jest bezpieczna i hipoalergiczna. Dzięki temu tanie kolczyki ze stali chirurgicznej będą idealnym rozwiązaniem dla osób, które przekłuwają uszy po raz pierwszy. 

Kolczyki ze stali chirurgicznej piercing pozwalają wykonać bezpieczne, ponieważ nie zawierają w sobie niklu, który jest materiałem silnie alergizującym. Dlatego też biżuteria ze stali chirurgicznej będzie idealna nie tylko dla osób przykuwających uszy po raz pierwszy, ale i dla tych, którzy po noszeniu biżuterii często zmagają się z dokuczliwym świądem, wysypką czy krostkami.