Akcesoria

Pielęgnacja po zabiegu piercingu sutka

kolczyk w sutku

Ciężko w to uwierzyć, ale kolczyk w sutku, nie jest wcale nową modą. Moda na piercing sutków była już w XVI wieku. Ogólnie przyjęto, że taki rodzaj piercingu zalicza się do intymnego. Sutek jest niezwykle wrażliwym miejscem, w związku z czym, ludzie, którzy decydują się na jego przekłucie, kierują się nie tylko względami estetycznymi, ale także ze względu na intensywność doznań erotycznych. Kolczyk w sutku znacząco zwiększa wrażliwość na dotyk.

Jak długo goi się sutek?

Czas gojenia się kolczyka w sutku z Crazyneedles jest zazwyczaj bardzo indywidualny. W zależności od predyspozycji każdego człowieka czas ten waha się od 4 do 6 tygodni. Bardzo często jest on związany także z prawidłową i regularną pielęgnacją oraz dbaniem zarówno o higienę ciała, jak i styl życia.

Jak pielęgnować sutek po piercingu?

kolczyk w sutku

Rutyną przy pielęgnacji przebitego sutka powinno być przemywanie okolic przekłutego miejsca minimum dwa razy dziennie, najlepiej rano i wieczorem. Miejsce w pobliżu kolczyka w sutku przemywa się za pomocą wacika lub patyczka do uszu, który należy nasączyć solą fizjologiczną. Kolejnym krokiem jest usunięcie zgromadzonej wydzieliny, w postaci krwi, osocza, a także strupków, które mogły się stworzyć. Podczas całego etapu gojenia się sutka, nie powinno się z niego wyciągać kolczyka, aby nie spowodować podrażnienia kanału przekłucia.

Jakie są kolczyki do piercingu sutka?

Najpopularniejszym kolczykiem do piercingu sutka jest sztanga, zakończona albo kuleczką, albo stożkiem. Warto wybierać kolczyki wykonane ze stali chirurgicznej lub bioplastu. Oprócz standardowych wzorów znaleźć można także sztangi zakończone serduszkami, motywami kwiatowymi, łańcuszkami i wiele innych.