Kosmetyki

Puder akrylowy – jak utwardzać nim paznokcie?

akryl w proszku

Nie jest tajemnicą, że nie jedna kobieta marzy nie tylko o efektowym, ale i trwałym manicure. To jest oczywiście możliwe. Aby uzyskać trwały efekt, wystarczy skorzystać z metody akrylowej. Na czym ona polega?

Jak przygotować paznokcie?

Mówiąc o metodzie akrylowej, ma się tu na myśli aplikację proszku akrylowego. Zanim jednak będzie to możliwe, wcześniej odpowiednio przygotować należy same paznokcie. W pierwszej kolejności konieczne jest dokładne umycie dłoni, a następnie ich dezynfekcja z wykorzystaniem środka odkażającego. Kolejny krok polega na delikatnym odsłonięciu skórek, na następnie na zmatowieniu płytki za pomocą bloczka polerskiego. W tym momencie można zacząć nakładać już bazę kwasową oraz masę akrylową.

Jak nakładać puder akrylowy?

Na początku należy zanurzyć pędzelek w specjalnym liquidzie, a następnie w pudrze akrylowym. Liquid i proszek akrylowy złączą się w kulę, którą można rozprowadzać po płytce paznokcia. Już po kilku chwilach akrylowa masa utwardzi się na paznokciach. Co ważne, nie ma tu konieczności korzystania z lampy UV. Akryl utwardzi się sam w kontakcie z powietrzem. Ostatnim elementem tego procesu jest nałożenie topu.

Jakie są zalety stosowania pudru akrylowego?

Jak wspomniano, manicure akrylowy cieszy się niemałą popularnością wśród pań. W szczególności cenią go sobie kobiety borykające się z problemem łamliwości paznokci. Poza tym jest to dobre rozwiązane w przypadku:

  • pań często sprzątających na mokro,
  • pań mających kontakt z chemikaliami, które mogą uszkadzać paznokcie,
  • pań, które widzą, że przez dłuższy czas nie będą mogły skorzystać z usług kosmetyczki.

Akryl w proszku pozwala bowiem na wykonanie naprawdę trwałego manicure. Paznokcie są bowiem w tym przypadku dużo skuteczniej chronione przed ewentualnymi uszkodzeniami. Nie bez znaczenia jest także fakt, że można im dużo łatwiej nadać preferowany kształt. Istotne jest jednak, aby zawsze stawiać na wysokiej jakości proszek akrylowy. Tylko wówczas można mieć bowiem pewność, że spełni on swoje zadanie.