kosmetyki do włosów

Naturalne maski do włosów – czy działają?

naturalne maski do włosów

Odżywka do włosów to jeden z naszych największych sprzymierzeńców w walce o piękne włosy. Pomagają one przywrócić włosom blask, wygładzają je, a także odżywiają. Jeśli zdecydujemy się na dobrej jakości maskę, do której produkcji użyto najlepszych składników, możemy mieć pewność, że włosy staną się dobrze nawilżone i zregenerowane. Szukając idealnej odżywki dla naszych włosów, musimy kierować się ich rodzajem (niskoporowate, średnioporowate lub wysokoporowate), potrzebami oraz składnikami, jakie znajdują się w maskach i odżywkach. Warto poświęcić pielęgnacji włosów trochę więcej uwagi, ponieważ to, czego użyjemy, ma bardzo duży wpływ na ostateczny wygląd naszych włosów. Zadbane włosy to najlepsza wizytówka każdej kobiety, dlatego warto sprawdzać składy i wybierać naturalne odżywki, w których znajdziemy najlepszej jakości naturalne składniki.

DLACZEGO WARTO WYBRAĆ NATURALNE MASKI DO WŁOSÓW?

W sklepach znajdziemy coraz więcej odżywek wykonanych z naturalnych składników. Firmy chwalą się jaki procent składu stanowią składniki całkowicie naturalne. Naturalne maski do włosów są bardzo dobrym wyborem, dla osób, które mają problem z podrażnieniami skóry głowy. Klasyczne odżywki i szampony mogą być zbyt intensywne, a kosmetyki naturalne charakteryzują się większą delikatnością, nie powodują podrażnień i nie uczulają. Naturalne odżywki są delikatne zarówno dla włosów, jak i dla skóry głowy. To wszystko dlatego, że są pozbawione szkodliwych substancji, takich jak silikony (SSL lub SLES), parabeny, alkohol etylowy, sztuczne barwniki, substancje zapachowe oraz politlenek etylu (PEG).

Naturalne kosmetyki do włosów nie uszkadzają struktury włosa, nie powodują alergii lub podrażnień. Stosowanie ich przyczynia się do realnej poprawy stanu włosów, która nie jest tak szybka jak wtedy, gdy używamy klasycznych odżywek, ale za to jest długotrwała. Kosmetyki naturalne pomagają utrzymać dobre nawilżenie włosów i skóry głowy, ponieważ nie przyczyniają się do utraty wody. A właśnie utrata wody w tych okolicach sprawia, że pojawia się nieprzyjemne swędzenie, zaczerwienienie i pieczenie.

SKŁADNIKI W NATURALNYCH MASKACH DO WŁOSÓW

Odżywki naturalne różnią się składem od klasycznych odżywek popularnych marek. Naturalne kosmetyki cechuje bogactwo składników aktywnych pochodzenia naturalnego. Są to oleje roślinne, emolienty, witaminy i minerały niezbędne włosom do ich prawidłowego funkcjonowania. W naturalnych odżywkach znajdziemy:

  • oleje roślinne, które nawilżają, wygładzają i zabezpieczają włosy, chroniąc je przed czynnikami zewnętrznymi
  • glicerynę roślinną, która intensywnie nawilża włosy
  • witaminy i minerały, które odżywiają włosy i skórę głowy
  • emolienty z olejów roślinnych, które zwiększają zdolność włosów do zatrzymywania wody
  • kondycjonery pozyskane z olejów roślinnych, które pobudzają cebulki włosów

Dzięki naturalnym składnikom możemy osiągnąć najważniejsze w pielęgnacji włosów efekty: nawilżenie, wzmocnienie, regenerację oraz zapobieganie wypadaniu włosów.