Kosmetyki

Zwykłe lakiery do paznokci – prostota i elegancja

zwykłe lakiery do paznokci

Piękne dłonie to marzenie każdej kobiety. Aby osiągnąć ten efekt, nie wystarczy wyłącznie dobre nawilżenie skóry, ale także dbałość o estetykę paznokci. W tym celu należy nadać płytce odpowiedni kształt oraz kolor. Niegdyś panie miały do dyspozycji jedynie zwykłe lakiery do paznokci, które odpryskiwały do kilku dniach. Choć na przestrzeni lat trendy w manicure się zmieniają, tradycyjne produkty do stylizacji mimo pewnych niedoskonałości nadal cieszą się dużą popularnością.

Lakiery klasyczne – zalety

Obecnie zwykłe lakiery do paznokci produkuje się bez wykorzystania szkodliwych dla zdrowia substancji tj. toulen czy formaldehyd. Producenci dbają również o to, by nie odbiegały jakością od nowocześniejszych preparatów: były odpowiednio napigmentowane, posiadały odpowiednią konsystencję i dobrze kryły płytkę paznokcia. Do korzyści wynikających z ich stosowania można zaliczyć:

  • szybkość aplikacji (ok. 15 min) i zmywania (ok. 2 min),
  • niską cenę, gdyż koszt takich lakierów zwykle waha się od kilku do kilkunastu złotych,
  • brak konieczności nabywania dodatkowych kosmetyków tj. bazy czy odtłuszczacza oraz lampy do utwardzania, której używanie bywa problematyczne,
  • trwałość koloru ok.5-7 dni, która w zupełności wystarcza do pojawienia się odrostów, która wymusza wykonanie nowego manicure.

Z tych właśnie powodów lakiery klasyczne najczęściej wybierają panie ceniące sobie swój cenny czas, zawartość portfela i preferujące prostotę w stylizacji paznokci oraz lubiące częste zmiany kolorów. 

tradycyjne lakiery do paznokci

Zwykłe lakiery do paznokci – do wyboru do koloru

Lakiery klasyczne występują we wszystkich standardowych wariantach kolorystycznych: od subtelnych pasteli do przyciągających wzrok neonów. Ponadto na rynku dostępne są produkty matowe i błyszczące oraz brokatowe i fluorescencyjne. Panie pragnące zaznać odrobiny szaleństwa mogą również zdecydować się zakup modnych lakierów pękających, zapachowych, magnetycznych lub piaskowych. W celu przedłużenia żywotności lakieru warto wspomóc się topem, który uzupełni stylizację.