Paznokcie

Baza kauczukowa tworzy trwałe i elastyczne paznokcie. Co warto o niej wiedzieć?

baza kauczukowa

Baza kauczukowa do paznokci to specjalny produkt stosowany przed nałożeniem lakieru hybrydowego lub żelowego na paznokcie. Bazy kauczukowe są wykonane z mieszanki kauczuku i innych składników, które zapewniają lepszą przyczepność lakieru do paznokci oraz zwiększoną elastyczność i wytrzymałość paznokci.

Bazy kauczukowe są bardziej elastyczne i odporniejsze na uszkodzenia mechaniczne niż tradycyjne bazy, a ich formuła pozwala na dopasowanie do kształtu paznokcia oraz zwiększenie przyczepności lakieru, co sprawia, że manicure jest trwalszy i wygląda pięknie przez dłuższy czas.

Zalety stosowania bazy kauczukowej

Stosowanie bazy kauczukowej na paznokcie ma wiele zalet, oto kilka z nich:

 1. Zwiększa trwałość manicure – baza kauczukowa zapewnia lepszą przyczepność lakieru do paznokci, co sprawia, że manicure jest trwalszy i wygląda pięknie przez dłuższy czas.
 2. Zwiększa elastyczność i odporność paznokci – bazy kauczukowe są bardziej elastyczne i odporniejsze na uszkodzenia mechaniczne niż tradycyjne bazy, a ich formuła pozwala na dopasowanie do kształtu paznokcia.
 3. Bezpieczne dla paznokci – bazy kauczukowe nie zawierają szkodliw substancji, takich jak formaldehyd, toluen czy DBP, które mogą uszkadzać naturalną płytkę paznokcia.
 4. Łatwe do usunięcia – bazy kauczukowe są łatwe do usunięcia, co pozwala na zachowanie zdrowia i piękna paznokci.
 5. Wodoodporne – bazy kauczukowe posiadają właściwości wodoodporne, co sprawia, że paznokcie pozostają odporne na działanie wilgoci.
 6. Ułatwia aplikację lakieru – baza kauczukowa ułatwia aplikację lakieru, co pozwala na uzyskanie równomiernej warstwy i pięknego wykończenia manicure.

Wszystkie te zalety sprawiają, że stosowanie bazy kauczukowej na paznokcie jest coraz bardziej popularne wśród kobiet dbających o swoją higienę i piękno paznokci.

Jak używać bazy kauczukowej do paznokci?

Oto krok po kroku, jak używać bazy kauczukowej do paznokci:

 1. Przygotuj paznokcie – przed nałożeniem bazy kauczukowej, upewnij się, że paznokcie są czyste i suche. Usuń wszelkie pozostałości lakieru i odtłuść płytkę paznokcia.
 2. Nałóż cienką warstwę bazy – za pomocą pędzelka, nałóż cienką warstwę bazy kauczukowej na paznokcie. Upewnij się, że nie dotykasz skórek, ponieważ może to spowodować odpryski bazy.
 3. Pozostaw do wyschnięcia – po nałożeniu bazy kauczukowej, pozostaw paznokcie do wyschnięcia przez około 2-3 minuty. Upewnij się, że warstwa bazy jest sucha przed nałożeniem lakieru hybrydowego lub żelowego.
 4. Nałóż lakier hybrydowy lub żelowy – po wyschnięciu bazy kauczukowej, nałóż lakier hybrydowy lub żelowy na paznokcie. Pamiętaj, aby nałożyć cienką warstwę i pozostawić do utwardzenia zgodnie z instrukcjami producenta.
 5. Zabezpiecz końcówki paznokci – po nałożeniu lakieru, upewnij się, że końcówki paznokci są również pokryte lakierem, aby zapobiec odpryskiwaniu.
 6. Wysusz paznokcie w lampie UV lub LED – po nałożeniu lakieru, wysusz paznokcie w lampie UV lub LED zgodnie z instrukcjami producenta.

Po wykonaniu powyższych kroków, paznokcie będą gotowe do pokazania światu. Ważne jest, aby regularnie nawilżać skórki i stosować specjalne olejki do paznokci, aby zapobiec uszkodzeniom i zachować piękno manicure przez dłuższy czas.