Porady

Jakie witaminy na serce powinno się przyjmować dla wzmocnienia?

leki na wzmocnienie serca bez recepty

Niestety choroby serca są odpowiedzialne corocznie za wiele zgonów, a powodem jest przede wszystkim nieodpowiednia dieta, zły tryb życia, brak regularnych badań i ogólne zaniedbanie własnego zdrowia i organizmu. Warto zadbać o serce, bo jest ono jednym z ważniejszych organów odpowiedzialnych za wiele funkcji życiowych. Jak można się wzmocnić?

Jak wzmocnić serce?

Organizm jest skomplikowanym układem, który musi sprawnie funkcjonować przez cały czas, a jeśli coś nie gra, to od razu jest to odczuwalne i pojawiają się bóle głowy, zmęczenie czy nerwowość. Szczególnie serce jest wrażliwe na wszelkie zmiany i źle reaguje na nieodpowiednie odżywianie, siedzący tryb życia czy stres. Można jednak temu zapobiec, a wystarczy sięgnąć po witaminy na serce. Może być to kompleks witamin lub pojedyncze suplementy, ale ważne by zawierały one:

  • witaminę C,
  • prowitaminę A,
  • witaminy z grupy B, a w szczególności B6 i B12,
  • kwas foliowy,
  • witaminę E, 
  • witaminę D.

Jeśli pojawiają się jakieś niepokojące oznaki, to warto sięgnąć po leki na wzmocnienie serca bez recepty, które można kupić bez problemu w każdej aptece (sprawdź tutaj). 

leki na wzmocnienie serca bez recepty

Kto powinien zadbać o serce w szczególności?

Są grupy osób, które szczególnie są narażone na choroby serca, a wśród nich znajdują się wyczynowi sportowcy, osoby prowadzące siedzący tryb życia i tacy, którzy żyją w ciągłym stresie i biegu. Jeśli ktoś należy do którejś z tych grup, to powinien profilaktycznie przyjmować tabletki na serce bez recepty, które wzmacniają i pomagają odzyskać równowagę. Na pewno należy też zmienić dietę i wprowadzić do menu świeże owoce i warzywa, ale nie może zabraknąć też ruchu.