kosmetyki do włosów

Kosmetyki do włosów po keratynowym prostowaniu — co warto zastosować?

kosmetyki do włosów po keratynowym prostowaniu

Keratynowe prostowanie włosów jest zabiegiem, który od paru lat nie traci na popularności. Za jego sprawą włosy zyskują znacznie nie tylko na wyglądzie, ale też na kondycji. Zabieg keratynowy uzupełni budulec włosa, czyli odbuduje jego strukturę. Jednakże, aby rezultaty utrzymywały się możliwie najdłużej, trzeba odpowiednio zadbać o włosy po zabiegu. Moce odżywki i szampony szybko wypłukują keratynę. Jeżeli zastosujemy właściwe kosmetyki do włosów po keratynowym prostowaniu, rezultatami będziemy się mogli cieszyć nawet przez trzy miesiące. Dlatego niezwykle istotne jest, żeby szampon i odżywka były dobrze dobrane. 

Pielęgnacja włosów po keratynie

To najważniejsza kwestia, która nasuwa się jeszcze przed poddaniem się zabiegowi keratynowego prostowania włosów. Z uwagi na fakt, iż zabieg ten ma uszczelnić łuski włosów powłoką z białka, które jest ich naturalnym budulcem, prostowanie jest wyłącznie efektem ubocznym zastosowania keratyny i łatwo można ją wypłukać niewłaściwą pielęgnacją. 

Jeśli po miesiącu zauważymy, iż pasma zaczną się elektryzować, wywijać i wyglądać gorzej, zabieg albo przeprowadzono nieprawidłowo, lub to my nieodpowiednio pielęgnowaliśmy kosmyki. 

Częstotliwość mycia, odżywki, szampony czy szczotka, którą stosujemy, nie są w tej sytuacji bez znaczenia. Trzeba również pamiętać, iż pielęgnacja po keratynowym prostowaniu dzieli się na dwa różne etapy. Więcej o pielęgnacji włosów po kreatynie można uzyskać z takich miejsc jak Bellita.

kosmetyki do włosów po keratynowym prostowaniu

Jakich składników trzeba unikać po keratynowym prostowaniu?

Należy unikać szamponów, które w składzie mają alkohol i mocne substancje myjące, czyli silnie działające detergenty. Nie wybierajmy masek i odżywek z wysuszającymi alkoholami (trzeba pamiętać, iż stearyl alcohol, cetaryl alcohol lub cetyl alcohol są tak zwanymi dobrymi alkoholami i wykazują właściwości nawilżające, nie wysuszają też włosów) i z mocnymi solami.