Zabiegi estetyczne

Kolczyki smiley- ozdób swoje wędzidełko


Kolczyk smiley to zdecydowanie jedna z ozdób naszego ciała, która cieszy się ogromną popularnością i uznaniem wśród miłośników piercingu. Przyjrzyjmy się ciekawemu produktowi z bliska.

Piercing smiley- wszystko, co warto wiedzieć


Kolczyki do smiley umieszczane są w górnym wędzidełku, a więc w tkance, która łączy naszą górną wargę z górnymi dziąsłami. Co więcej, cechą charakterystyczną smiley jest jego duża dyskretność. Ozdoba widoczna jest tylko wówczas, gdy obdarzymy drugą osobę szerokim uśmiechem.

Przekucie powoduje krótki, ostry ból, który po krótkim czasie mija. Często uważa się, że ból jest mniej dokuczliwy niż w przypadku przekucia chrząstki ucha. Dodatkowym atutem jest fakt, że pielęgnacja powstałej rany jest prosta. Należy myć zęby po każdym posiłku. Co więcej, zaleca się także stosowanie płynu do higieny jamy ustnej. Całkowite wygojenie rany trwa od 2 do 8 tygodni.

Kolczyki do piercingu smiley- szeroka gama wielu różnorodnych modeli


Kolczyki smiley najczęściej występują w trzech rodzajach. Wyróżnić można:

Kółka,
Podkówki,
Banany
Najczęściej kolczyki wykonywane są tytanu. To materiał, dzięki któremu będziemy mogli cieszyć się szybkim gojeniem rany, bez stanu zapalnego i innych powikłań, które mogą wynikać z przekucia wędzidełka, który jest bardzo wrażliwym miejscem.

By dopasować się do indywidualnych potrzeb i preferencji szerokiego grona użytkowników, kolczyki smiley dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych (zachęcam do odwiedzenia tego sklepu: https://crazyneedles.pl/pl/menu/smiley-268). Co więcej, produkty różnią się także zakończeniami. Najczęściej na końcach kolczyków znajdują się kuleczki bądź clickery. Intensywny róż, czerń, zieleń, fiolet, to tylko kilka najbardziej popularnych kolorów, które wybierane są na kolczykach smiley. Należy pamiętać, że samo przekucie najczęściej wykonywane jest przy użyciu kolczyka typu banan. Jednak już po krótkim czasie wymienić go można na kółko bądź podkówkę.