Uncategorized

Czy warto farbować włosy w domu?

Farbowanie włosów w salonie fryzjerskim z pewnością jest bardzo wygodne, generuje jednak znacznie większe koszty, aniżeli farbowanie domowe. Wiele kobiet nie może pozwolić sobie na to, aby regularnie odświeżacz koloru u fryzjera co trzy lub cztery tygodnie. Niestety szczególnie wszelkie rude odcienie wypłukują się bardzo szybko, a kolor wymaga poprawy dosyć często. Podobnie zresztą problem mają panie które farbują się na blond, u których już po kilku tygodniach widać ciemny odrost. Czy zatem warto farbować włosy w domu? Zdecydowanie tak, można dzięki temu sporo oszczędzić, trzeba jednak wiedzieć jak się do tego zabrać.

Profesjonalna farba do włosów

Siłą farbowanie u fryzjera jest to, że zwykle w salonach są dobrej jakości farby do włosów. Na szczęście znane marki wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientkek  tworzą świetne farby do koloryzacji domowej. Doskonałym przykładem jest Wella illumina, dzięki której można uzyskać przepiękne odcienie włosów w domu. Co więcej farba Wella illumina ma w swoim składzie składniki, dzięki którym włosy są mniej niszczone podczas koloryzacji.

Ktoś do pomocy

Zabierając się za farbowanie włosów w domu warto poprosić kogoś o pomoc, szczególnie kiedy ma się włosy długie a równomierne nałożenie farby w tylnych częściach głowy nie jest takie proste. Z pomocą mamy czy koleżanki nie będzie natomiast z tym problemu, a włosy będą miały równy  odcień. Warto również zaopatrzyć się w dobre rękawiczki na specjalny grzebień, dzięki któremu oddzielanie pasm włosów będzie prostsze