Uncategorized

Jak dobrać podkład do odcienia skóry?

Podkład zwany inaczej fluidem to kosmetyk, który ma w swojej łazience chyba każda kobieta. Nawet jeżeli na co dzień nie wykonuje makijażu, z pewnością od czasu do czasu na specjalne okazje nakłada na skórę podkład. Niestety, bardzo wiele kobiet nie potrafi dobrze dobrać sobie koloru podkładu do swojej cery. Jak się do tego zabrać, aby nie kupić zbyt ciemnego lub zbyt jasnego odcienia?

Jak dobrać podkład do odcienia skóry

Najważniejsza zasada jest taka, aby kupując podkład oceniać jego odcień w naturalnym świetle. Niestety taka okazja zdarza się bardzo rzadko, ponieważ zwykle drogerie mają sztuczne oświetlenie, zatem trudno zobaczyć jak podkład rzeczywiście wygląda na skórze. Można natomiast poprosić o próbkę, a następnie nałożyć ją w domu na oczyszczoną skórę twarzy. Na przykład podkład Bourjois Healthy Mix ma odcienie zarówno ciepłe jak i chłodne, zatem każda z pań powinna znaleźć taki, który będzie jej najbardziej odpowiadał.

Odcienie ciepłe i zimne podkładów

Jeżeli niemożliwe jest poproszenie o próbkę podkładu, warto poradzić się ekspedientki i zapytać ją o to, jaki odcień będzie jej zdaniem najbardziej pasował do skóry. Lepiej wybrać odcień o ton jaśniejszy niż ciemniejszy, bo wtedy wygląda się młodziej. Poza tym łatwiej jest uzyskać idealny odcień, kiedy do jasnego doda się odrobinkę ciemniejszego odcieni, niż na odwrót. Jasny podkład również mniej się osadza w bruzdach i zmarszczkach, a zatem makijaż lepiej się prezentuje.