Uncategorized

Usuwanie cellulitu laserem – najważniejsze informacje

Laserowe usuwanie cellulitu to jeden z popularniejszych zabiegów, oferowanych obecnie przez kliniki medycyny estetycznej. Co warto o nim wiedzieć?

Na czym polega laserowe usuwanie cellulitu?

Cellulit, choć dotyczy aż 9 na 10 kobiet i nie jest stanem chorobowym, często stanowi spore źródło kompleksów. Współczesne metody pozwalają na pozbycie się pomarańczowej skórki poprzez zastosowanie odpowiedniego zabiegu kosmetycznego. Laserowe usuwanie cellulitu to kilka metod, które bez wątpienia wykazują sporą skuteczność w tym temacie. Głównym celem jest tu robicie grudek tkanki tłuszczowej i przecięcie łącznotkankowych przegród, dzięki czemu widoczność cellulitu ulega zmniejszeniu. Ponadto skóra staje się zdecydowanie bardziej jędrna, elastyczna, napięta i wygładzona, co znacznie wpływa na jej ogólny wygląd.

 

ciało

Wybór metody i koszt

Laserowe usuwanie cellulitu przeprowadzić można w renomowanych gabinetach kosmetycznych i klinikach medycyny estetycznej. Wybór konkretnej metody redukcji pomarańczowej skórki związany jest m.in. ze stopniem zaawansowania cellulitu lub występowaniem u danej pacjentki dodatkowych schorzeń (np. nieprawidłowości krążenia krwi). Koszt całości waha się od kilkuset do kilku tysięcy złotych, w zależności od rodzaju sprzętu i metody, jaką przeprowadzone zostało laserowe usuwanie cellulitu. Warto pamiętać, że zabieg zwykle wymaga kilku powtórzeń. Całość należy wspomóc odpowiednią dietą i ruchem.