Uncategorized

Czy rozjaśnianie włosów musi niszczyć włosy?

Posiadaczki ciemnych włosów, które chciałyby rozjaśnić swoją fryzurę, nie mają przed sobą łatwego zadania. Brązowe i czarne włosy nie są podatne na działanie farby, więc ich farbowanie prawdopodobnie nie przyniesie żadnych efektów. Lepszym rozwiązaniem dla takich kobiet będzie rozjaśnianie włosów. Na czym polega ten zabieg i czy jest całkowicie bezpieczny dla włosów?

Rozjaśnianie włosów w salonie fryzjerskim

Chemiczne rozjaśnianie włosów polega na usunięciu z nich naturalnego pigmentu. W zależności od tego, jaki efekt chce uzyskać klientka, włosy można rozjaśnić o ton lub kilka tonów. Współcześni fryzjerzy używają do zabiegu specjalnego rozjaśniacza. Jest to profesjonalny preparat, który utleniania pigmenty włosów. Niestety, nawet najlepszy rozjaśniacz do włosów może wpływać negatywnie na ich wygląd. Im silniejszy jest zabieg, tym bardziej niszczy włosy. Na szczęście, istnieją sposoby na szybką poprawę kondycji włosów.

Pielęgnacja włosów rozjaśnianych

Aby cieszyć się pięknymi włosami nawet po tak silnym zabiegu jak rozjaśnianie, należy je pielęgnować że szczególną starannością. Warto stosować naturalne olejki, które odpowiednio nawilżą włosy, a także dobrej jakości odżywkę nawilżającą po każdym myciu włosów.  Świetne efekty daje również stosowanie maseczki na włosy co najmniej raz w tygodniu. Dzięki regularnym stosowaniu dobrych kosmetyków, włosy będą wyglądać zdrowiej, a negatywne skutki rozjaśniania włosów nie będą tak widoczne. Rozjaśniacze do włosów dostępne są na stronie https://www.gobli.pl/rozjasniacz-do-wlosow-c4286