Kosmetyki organiczne

Lecznicze mydło przyrządzone w domu – garść pomysłów

Naturalne kosmetyki są z roku na rok coraz bardziej popularne. Bardzo często wybierane są też produkty, które nie tylko pielęgnują urodę, ale pomagają także zadbać o zdrowie i wyleczyć konkretne dolegliwości. Coraz więcej osób decyduje się przygotowywać kosmetyki samodzielnie w domu, używając do tego półproduktów kosmetycznych łączonych z różnymi innymi substancjami. W taki sposób można łatwo przygotować między innymi lecznicze mydło.

Własnoręcznie sporządzenie mydła wymaga zakupu masy glicerynowej znanej powszechniej pod nazwą bazy mydlanej. Oferujący półprodukt, jakim jest baza mydlana nietrudno jest dziś znaleźć. Coraz więcej punktów oferuje wysokiej jakości półprodukty kosmetyczne, a w razie problemów ze znalezieniem ich można dokonać zakupu przez Internet. Sprzedające bazę mydlaną sklepy internetowe są bowiem niezwykle liczne.

Przygotowanie własnego mydła zapewnia całkowitą kontrolę nad jego składem i można być pewnym, że nie zawiera ono żadnych szkodliwych i uczulających substancji, tak często spotykanych w sklepowych produktach. Do bazy mydlanej warto dodać olejek herbaciany, goździkowy czy cynamonowy. Nie tylko leczą one liczne choroby skóry, ale także pozwalają skutecznie walczyć między innymi z przeziębieniem. Ważnym czynnikiem sprzyjającym powrotowi do zdrowia jest też relaks i tutaj można sporządzić mydło zawierające olejki o działaniu lekko uspokajającym i usuwającym napięcie i psychiczne zmęczenie. Poza wymienionym już olejkiem cynamonowym właściwości takie posiada między innymi olejek cytrynowy, eukaliptusowy czy olejek z drzewa różanego, a każdy z nich wykazuje również silne właściwości przeciwzapalne. Korzyści z takiego własnoręcznie zrobionego mydła dopasowanego do indywidualnych potrzeb potrafią być ogromne.