Zabiegi estetyczne

Jak skutecznie usuwać blizny?

laser frakcyjny CO2

Prawdopodobnie każdy z nas posiada na swoim ciele jakieś blizny. Dla jednej osoby mogą one być bez żadnego znaczenia, dla kogoś innego mogą być powodem do dumy, a jeszcze dla innych osób wręcz przeciwnie, mogą być powodem do wstydu.

Rodzaje blizn

Blizny mogą być różne, tak samo, jak ludzie, którzy je noszą. Zdecydowanie przeważającymi rodzajami blizn są te powstałe w wyniku uszkodzeń mechanicznych skóry, które powstać mogą od przypadkowych rozcięć lub nawet silnych uderzeń. Występują również znacznie poważniejsze blizny, które powstały w wyniki wystąpienia na skórze rozstępów lub oparzeń. Są one zawsze znacznie głębsze i zajmują większą powierzchnię ciała, co często u ich posiadaczy powoduje silny wstyd przed eksponowaniem objętego nimi fragmentu ciała.

Jak skutecznie usunąć bliznę

Nic zatem dziwnego, ze wiele z tych osób próbuje w jakiś sposób usunąć te blizny ze swojego ciała. Z reguły realizują oni najprostsze środki medycyny naturalnej, jednak w większości przypadków okazują się one zupełnie nieskuteczne. Co zatem powinni zrobić? Zdecydowanie sięgnąć po usuwanie blizn laserem frakcyjnym.

Na czym polega usuwanie blizn laserem frakcyjnym? Sporo na ten temat można dowiedzieć się z artykułu Zaradnika o laserze frakcyjnym – zabiegi przy pomocy lasera powodują usunięcie z powierzchni skóry objętej blizna tkanki łącznej, co zaowocuje jej ponownym leczeniem. Różnica jednak będzie taka, że leczenie to przebiegać będzie w znacznie bardziej przewidywalny i regularny sposób, ponieważ mechanicznie przez laser pobudzone zostaną określone obszary skóry.

Laserowe usuwanie blizn, choć nie jest jeszcze metodą idealną i wciąż w wielu przypadkach nie powoduje całkowitego usunięcia blizn, to zdecydowanie jest najlepszą tego typu metodą. Efekty jej działania nawet w przypadku najtrudniejszych do leczenia blizn są znacznie bardziej niż zadowalające, a zarówno koszt leczenia, jak i jego przebieg jest niezwykle przyjazny dla pacjenta, Nie ma mowy o długim procesie rekonwalescencji i konieczności znoszenia długotrwałego bólu, jak chociażby w przypadku zabiegów operacyjnych. I choć to leczenie nie należy mimo wszystko do tanich, to nadal jest najlepszą propozycją dla każdego, kto chciałby poprawić wygląd swoje skóry, która jest zrujnowana przez blizny.